גזזת-העמותה לאיתור נפגעי גזזת
אבא ובת בעלת אומץ

רופא הילדים בדק את הפצעים על ראשי, אבחן שחליתי במחלת הגזזת והסביר להורים שעליהם לטפל בי בדרכים המקובלות. הוא הפנה אותנו למרפאה בעיר הגדולה- חיפה .

אבא נהג לקחת אותי לכל הטיפולים נגד מחלת הגזזת שהתקיימו בשער העלייה, חיפה.

אני זוכרת שהיה לי שיער ארוך שאמא היתה מקפידה לסרוק לי כדי שיהיה מאורגן ב – 2 צמות קלועות. אבא לקח אותי לטיפולים ואחת האחיות בכאב לב גזזה את שערותיי היפות. אחרי שהאחות גזזת לי את השיער נכמר ליבה והיא חיבקה אותי ארוכות- היום ממרום גילי אני מבינה את החיבוק העז שקיבלתי ממנה אז. אחר כך אחות אחרת עשתה לי קרחת, ושיערות שנותרו על ראשי הוצאו עם פינצטה במריטה על ידי אחות אחרת. המריטה היתה סבל גדול וממש "ראיתי כוכבים". אחרי הטיפול הנוראי לקחו אותי לחדר קטן ובו הייתי לבד. בחדר העלתה אותי הרופאה על מיטה גבוהה, מעל הראש שלי הציבה מכונה ויצאה החוצה מהחדר. היא חזרה שוב לרגע כיסתה את גופי בשמיכה ויצאה שוב. הטיפולים בהקרנות לא כאב. לאחר פרק זמן מסוים, (שכילדה אני לא יכולתי להעריך אותו) האחות חזרה והורידה אותי מהמיטה. כשאחזה בידי להחזיר אותי לאבא הרגשתי שהראש שלי מסתחרר ואחזתי בחוזקה בידה כדי שלא אפול.

אני זוכרת שאבא אמר לי שאני ילדה אמיצה – כי אני עוברת בגבורה את הטיפולים הקשים נגד מחלת הגזזת.

אבא הביא אותי מספר פעמים לשער העלייה כדי לטפל במחלת הגזזת עד שהבראתי .

היו שם הרבה ילדים שחלו במחלת הגזזת ובאו כמוני לטפל בה.אני זוכרת שאבא סיפר לי – שחלק מהם נשארים לישון בשער העלייה כיוון שהם גרים רחוק .

אני אף פעם לא נשארתי לישון אבא תמיד החזיר אותי באותו היום הביתה את כל הדרך באוטובוס לנצרת עילית. אחרי שחזרנו הביתה, אמא היתה מגישה לנו ארוחת ערב מכל הלב וככל יכולתה בתקופת צנע זו. אחרי הארוחה אבא היה משכיב אותי בזהירות במיטה שלי. לאחר זמן מה כשחשב שנרדמתי היה מספר ומשתף את אמא בכל מה שקרה בשער העלייה בטיפולים נגד מחלת הגזזת שקיבלתי. הוא סיפר לה שכשלקחו אותי לחדר שבו עושים חשמל בראש הוא לא עמד בקושי ויצא החוצה ופרץ בבכי .

עד יום מותו של אבא היה לנו קשר מיוחד .


נפגעי גזזת | מטרות העמותה | צור קשר

© כל הזכויות שמורות לעמותה לאיתור נפגעי ההקרנות נגד מחלת הגזזת 
מס' עמותה: 58-052-716-6 

קידום ע"י Seo Creative