גזזת-העמותה לאיתור נפגעי גזזת
אבא שלי בעצם היה סופר נני
משפחתי עלתה ארצה בשנת 1949 מפרס. לאחר העלייה התגוררנו בנתניה. 
כשהייתי כבת 4-4.5 שנים עברתי טיפול בהקרנות נגד מחלת הגזזת. 
איש עדין היה אבי. לא היתה לו השכלה חינוכית של סופר נני, הוא לא למד בשיטת אדלר. היה רגיש ומחנך בכך רמ"ח אבריו. אהבתי אליו היתה עצומה. 

אני זוכרת היטב, שאבי הכין אותי בלילה, לפני טיפולי ההקרנות נגד מחלת הגזזת, שמחר בבוקר אלך לטיפול  בחשמל בראש. הוא הסביר שאסור לי לזוז כשיעשו לי חשמל בראש. והזהיר כי אם אזוז החשמל ישרוף לי את הראש. 
אבא עבד לפרנסת המשפחה, לכן נשלחתי לטיפולי ההקרנות נגד מחלת הגזזת עם אחותי הגדולה ז"ל. 
אני זוכרת, שהכניסו אותי לחדר חשוך. באין ברירה, אחותי חיכתה לי בחוץ. בחדר החשוך, שנראה לי אז, כילדה- כחדר ע-נק. ביקשו שאשכב על מיטה שנראתה לי אז גדולה וגבוהה. טיפסתי על המיטה הגדולה ושמו לי מכשיר על הראש, המכשיר היה מחומר מתכתי ובצבע קרם – בז'. 
כמו שאבא הסביר לי בלילה לפני טיפולי ההקרנות נגד מחלת הגזזת , הכין אותי נפשית – כך היה - ביקשו ממנו "לא לזוז!". 
אני זוכרת שבעקבות הטיפול בחשמל לא נשרו לי כל השערות ולכן את השערות הנותרות הסירו עם – חוט. כן, עם חוט כמו שנהגו בעבר, אולי גם היום, להסיר שיער מהפנים מבחימנה אסתטית – גבות ושפם.
 
אחרי הטיפול ניקו לי את הקרקפת עם חומר חיטוי – יוד אדום -חום. חומר החיטוי היה שורף במיוחד וזכור לי כסבל אדיר. 
אחרי שהקרקפת, הקרחת, היתה מחוטאת מרחו משחה וחבשו את הראש עם תחבושת. עליה קשרו לי מטפחת ראש. 
הטיפול בחשמל חזר על עצמו. 
בלילות, שאחרי הטיפולים בהקרנות נגד מחלת הגזזת, בכיתי המון. כנראה שחוויתי כאב חזק. אחותי התבקשה על ידי אבי לצאת לטייל איתי בחוץ. הוא היה צריך לישון ולמחרת בבוקר לצאת לעבודה ולהביא פרנסה למשפחה. 
כולם בסביבתי ידעו שטופלתי נגד מחלת הגזזת בהקרנות. ומעולם לא הסתרתי זאת. לא התביישתי לספר את קורותיי בטיפולי ההקרנות שעברתי נגד מחלת הגזזת וכבר בצעירותי שיתפתי אנשים שעבדו איתי בחוויה הזו. כולם נחרדו למשמע הסיפור האישי שלי. עבורם זה סיפור,  עבורי – זה חלק ממי שאני. 
לאורך השנים התקשיתי בלימודים. לכן מעולם לא למדתי. אבל בזכות אנשים טובים, כישרון , פתיחות ואהבה התקדמתי בחיים, גידלתי ילדים לתפארת ואני בזוגיות טובה וחמה. 


ג.ש (הפרטים המלאים שמורים)

נפגעי גזזת | מטרות העמותה | צור קשר

© כל הזכויות שמורות לעמותה לאיתור נפגעי ההקרנות נגד מחלת הגזזת 
מס' עמותה: 58-052-716-6 

קידום ע"י Seo Creative